Remdesivir jest lekiem, który został zaprojektowany, aby pomóc w infekcjach wirusowych, takich jak wirus syncytialny układu oddechowego i został zatwierdzony do stosowania przeciwko innym wirusom, w tym koronawirusowi, Covid-19. Regeneron to firma, która opracowała specyficzny lek poliklonalny złożony z przeciwciał, który atakuje wirusa Covid-19.

Co to jest Remdesivir?

Definicja:

Remdesivir jest lekiem opracowanym przez firmę Gilead Sciences, który został zaprojektowany, aby pomóc w zakażeniach wirusowych, takich jak wirus syncytialny układu oddechowego (RSV), ale jego zastosowanie obecnie rozszerzyło się na leczenie Covid-19 i innych wirusów.

Mechanizm działania:

Lek działa poprzez hamowanie działania enzymu polimerazy RNA. Enzym ten jest potrzebny do tworzenia kopii genomu wirusowego i dlatego wirus nie może replikować materiału genetycznego, jeśli ten enzym nie działa prawidłowo. Stąd też lek ten pomaga zatrzymać replikację wirusową przed wystąpieniem.

Wirusy, przeciwko którym jest stosowany:

Remdesivir jest stosowany przeciwko wirusowi RSV i wirusowi zapalenia wątroby typu C. Naukowcy stwierdzili, że lek ten może być również pomocny dla osób, które mają zakażenia SARS lub MERS. Badania wskazują również, że Remdesivir jest pomocny dla osób z wirusem Covid-19, ponieważ przyspiesza czas powrotu do zdrowia pacjentów, którzy są chorzy na ten wirus. W rzeczywistości pacjenci chorzy na Covid-19 szybciej wracają do zdrowia, gdy podaje się im ten lek.

Działania niepożądane:

Efekty uboczne Remdesiviru różnią się i mogą obejmować uczucie zawrotów głowy, dreszcze lub gorączkę, rozwój wysypki, duszności, nudności lub wymioty oraz zmiany w rytmie serca.

Co to jest Regeneron?

Definicja:Regeneron to firma farmaceutyczna, która stworzyła lek, koktajl REGN-COV2 , który składa się z przeciwciał zaprojektowanych do atakowania koronawirusa, Covid-19.

Mechanizm działania:

Koktajl przeciwciał REGN-COV2 składa się z dwóch oddzielnych przeciwciał, stąd znany jest również jako przeciwciało poliklonalne. Te dwa przeciwciała pomagają w zakażeniu wirusowym, ponieważ przyłączają się do białek kolcowych na kapsydzie wirusowym. Jest to istotne, ponieważ funkcją białek kolcowych Covid-19 jest pomoc wirusowi w przyłączeniu się i wniknięciu do komórki gospodarza. Jeśli białko to jest wyłączone, zatrzymuje to wirus przedostający się do komórek, co następnie oznacza, że replikacja wirusowa nie może postępować.Wirusy, przeciwko którym jest stosowany:

Koktajl przeciwciał firmy Regeneron został zaprojektowany specjalnie dla wirusa Covid-19 i obecnie wyniki badań eksperymentalnych są obiecujące. Stosowanie leku spowodowało znacznie niższe wskaźniki hospitalizacji wśród osób zakażonych.

Działania niepożądane:

Skutki uboczne stosowania koktajlu przeciwciał REGN-COV2 obejmują dreszcze i gorączkę, ból głowy, uczucie nudności, ból gardła, podrażnienie skóry i uczucie zawrotów głowy. Istnieje ryzyko wystąpienia ciężkiej alergii przy leczeniu.

Różnica między Remdesivirem a Regeneronem?

DefinicjaRemdesivir jest lekiem, który został zaprojektowany, aby pomóc w infekcjach wirusowych, takich jak wirus syncytialny układu oddechowego, ale jego zastosowanie rozszerzyło się na Covid-19 i inne wirusy. Regeneron to firma, która stworzyła lek, koktajl REGN-COV2, składający się z przeciwciał, które zostały zaprojektowane do atakowania koronawirusa, Covid-19.

Molekuła(y) będąca(e) celem działania

Remdesivir celuje w enzym polimerazę RNA. Koktajl przeciwciał firmy Regeneron celuje w specyficzne białka kolców wirusa.

Mechanizm działania

Sposób działania leku Remdesivir polega na tym, że hamuje on aktywność enzymu polimerazy RNA, dzięki czemu materiał genetyczny wirusa nie może być replikowany. Sposób działania koktajlu Regeneron polega na tym, że zawiera on przeciwciała zaprojektowane w taki sposób, aby przyłączały się do białek kolców, co następnie powstrzymuje wirusa przed przyłączaniem się do komórek gospodarza i wnikaniem do nich.

Zalety

Zalety leku Remdesivir polegają na tym, że lek ten jest skuteczny wobec więcej niż jednego rodzaju infekcji wirusowej i rzeczywiście skraca czas rekonwalescencji u pacjentów z Covid-19. Zalety koktajlu firmy Regeneron są takie, że zmniejsza on hospitalizację z powodu Covid-19 aż o 70% i działa przeciwko co najmniej dwóm nowym wariantom genetycznym Covid-19.Wady

Istnieją nieprzyjemne działania niepożądane dla niektórych pacjentów, którzy przyjmują Remdesivir; działania niepożądane obejmują: zawroty głowy, gorączkę, dreszcze, wysypkę skórną, duszność, nudności lub wymioty i zmiany w rytmie serca. U niektórych pacjentów przyjmujących koktajl Regeneron występują nieprzyjemne działania niepożądane; działania niepożądane to: zawroty głowy, dreszcze gorączka, ból gardła, podrażnienie skóry, alergia.

Podsumowanie leku Remdesivir Vs. Regeneron

  • Remdesivir i Regeneron są powiązane w tym, że oba mogą być stosowane do pomocy w leczeniu pacjentów, którzy mają infekcje Covid-19.
  • Firma Regeneron stworzyła przeciwciało poliklonalne, które pomaga skrócić chorobę wywołaną przez koronawirusy.
  • Remdesivir atakuje enzym potrzebny do kontroli replikacji genów wirusowych i został z powodzeniem zastosowany przeciwko kilku infekcjom wirusowym oprócz Covid-19.
  • Zarówno koktajl przeciwciał firmy Regeneron, jak i lek Remdesivir skracają czas powrotu do zdrowia u pacjentów chorych na Covid-19.