Jeśli chodzi o rozwiązania bezpieczeństwa domowego, w szczególności dzwonki do drzwi wideo, istnieje dwóch głównych graczy, którzy prowadzą w wyścigu bezpieczeństwa domowego – Eufy i Ring. Obie firmy są największymi producentami wysokiej jakości bezprzewodowych kamer bezpieczeństwa do użytku domowego i komercyjnego. Dzwonki do drzwi są jednym z kluczowych segmentów, w którym obie firmy błyszczą. Ale która z nich wychodzi na wierzch, gdy stawiasz je przeciwko sobie i dlaczego? Przyjrzyjmy się kilku kluczowym różnicom między nimi.

Eufy

Eufy jest wiodącym producentem inteligentnych urządzeń domowych i urządzeń bezpieczeństwa domowego. Pracując na ich motto ”Smart Home Simplified,” Eufy ma na celu uproszczenie i zwiększenie życia w domu poprzez szeroką gamę inteligentnych urządzeń domowych, w tym odkurzaczy robotycznych, kamer bezpieczeństwa, dzwonków wideo, inteligentnych zamków, kamer reflektorów, monitorów dla dzieci i innych. Eufy jest własnością Anker Innovations, chińskiej firmy elektronicznej.

Ring

Ring to firma zajmująca się inteligentnymi rozwiązaniami dla domu, która produkuje produkty z zakresu bezpieczeństwa domowego, w tym kamery do monitoringu, dzwonki wideo i inne. Ring oferuje szereg produktów do ochrony domu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ring jest zaangażowany w zapewnienie właścicielom domów, takim jak Ty, ochronnej linii kamer bezpieczeństwa i dzwonków do drzwi. Amazon kupił Ring w 2018 roku, czyniąc go częścią własnego działu inteligentnego domu. Ring jest teraz własnością firmy Amazon.

Różnica między Eufy a Ring Doorbell

Jakość wideo

– Eufy jest zdecydowanym zwycięzcą, jeśli chodzi o ofertę jakości wideo. Kamera Solo OutdoorCam C24 rejestruje realistyczny materiał filmowy w ultra czystej jakości 2K o rozdzielczości 2560×1920. Wykorzystuje ona czujnik obrazu 2MP i posiada stopień ochrony IP 67. Z kolei Ring Stick Up Cam Plug-In sięga tylko do 1080p przy standardowym formacie 1920×1080. Różnica nie jest duża, ale wciąż jest. Tak więc, Eufy naprawdę błyszczy na tym froncie.

Bateria

– Żywotność baterii to jeden z najważniejszych punktów sprzedaży dzwonków do drzwi, który może naprawdę odwrócić sytuację. Dzwonki Ring są wyposażone w baterię o szalonej żywotności jednego miesiąca, a żeby je naładować, wystarczy wyjąć baterię. Oznacza to, że zawsze można skorzystać z zapasowej baterii, nie doświadczając żadnych przestojów. Dzwonki do drzwi Eufy, według wielu recenzji, mogą wytrzymać nawet 6 miesięcy. Ponadto, całe urządzenie musi być usunięte podczas ładowania, co jest dużym minusem.Koszt

– Eufy z pewnością czyni state-of-the-art urządzeń bezpieczeństwa domu, zwłaszcza dzwonki wideo. Ale, urządzenia Eufy są wyceniane nieco wyżej, 2K Video Doorbell sam zaczyna się od nieco ponad 100 dolarów. Ale jeśli nie używasz produktów Eufy już, trzeba Homebase 2 do funkcji dzwonka wideo, co może być gorączkowe w czasach. Ring, z drugiej strony, produkuje wspaniałą gamę produktów w przyjaznym dla budżetu zakresie, począwszy od nieco ponad 50 dolarów i idzie do 200 dolarów, w zależności od modelu. To z pewnością daje Ring przewagę w zakresie cen.Subskrypcja

– Koszt nie jest jedynym czynnikiem, który wpływa na decyzję, są subskrypcje związane z kosztów początkowych, jak również. Urządzenia bezpieczeństwa domowego zwykle wymagają subskrypcji, aby można było w pełni wykorzystać wszystkie funkcje, takie jak przechowywanie, tworzenie kopii zapasowych, dostęp poza domem i inne. Jedną z głównych zalet dzwonków wideo Eufy jest to, że oferta chmury z niektórymi modelami nie jest ograniczona z lub bez pakietu subskrypcji. Urządzenia Ring są zazwyczaj związane z planem Ring protect, który łatwo ustawić z powrotem $ 3,99 miesięcznie (lub 39,99 rocznie), za które otrzymasz nagrywanie wideo dla wszystkich dzwonków do drzwi i kamer bezpieczeństwa. Eufy nie jest wielkim fanem subskrypcji.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o funkcje, zarówno dzwonki do drzwi Ringa, jak i Eufy są równie dopasowane, ponieważ oba są wyposażone w kilka całkiem dobrych funkcji. Jednak jakość wideo jest jedną cechą, w której Eufy wyraźnie błyszczy, dzięki ultra czystej możliwości przechwytywania wideo 2K. Urządzenia Ringa mogą przejść do 1080p, więc różnica może nie być tak zauważalna. Do codziennego użytku i monitorowania, oba są równie dobre i bogate w funkcje, a ich odpowiednie aplikacje są schludne i łatwe w nawigacji. Pod koniec dnia, wszystko sprowadza się do osobistych preferencji. Jeśli kierujesz się wyłącznie ceną, powinieneś wybrać Ring. Jeśli nie przepadasz za subskrypcjami, to lepiej wybrać Eufy.

Czy dzwonek do drzwi wideo Eufy jest lepszy niż Ring?Pod względem jakości wideo dzwonki do drzwi Eufy są zdecydowanym zwycięzcą. Co więcej, Eufy nie bankrutuje na subskrypcjach, więc jesteś dobry na tym froncie. Jednak Ring ma szeroką gamę produktów, które są równie dobre jak Eufy.

Czy kamera dzwonka do drzwi Eufy jest dobra?

Eufy oferuje jakość wideo 2K, więc materiał filmowy z pewnością wygląda lepiej. Ale, większość ludzi prawdopodobnie nie powie różnicy, albo.

Czy dzwonek do drzwi Eufy współpracuje z Ringiem?

Jeśli zintegrowane z aplikacją Amazon Alexa, kamery Eufy mogą bardzo dobrze współpracować z Ringiem. W ten sposób możesz mieć rozwiązania bezpieczeństwa domowego z obu marek dla zwiększenia satysfakcji.

Do kogo należy EUFY?Właścicielem Eufy jest Anker Innovations, chiński gigant elektroniczny i światowy lider w dziedzinie technologii ładowania.